6 lipca 2015

Dzienniki Noyn 9

Dziennik osobisty wpis nr 7627A z dnia 30.09.2185

     Jedyne co mogę teraz zrobić to dziękować Bogom za wysłuchanie moich modlitw. Myślę, że Michael dostał porządną nauczkę, a ja cieszę się z takiego obrotu spraw. Mimo, iż całą trójką spędziliśmy kilkanaście godzin w ambulatorium. 
      Kiedy zawiadomiłam o tym co się stało mojego tate... podczas rozmowy ledwo mogłam powstrzymać się od śmiechu i zachować maskę powagi. Był zły, że osoba, przez którą prawie mnie zabił jest teraz nietykalna.
      Życie za życie. Gdyby nie on mogłoby się to właśnie tak skończyć. Ros powiedział mi też całą resztę. Słaby, wycieńczony i chory przemierzał przez cały sektor, żeby mnie odnaleźć. Wykazał się wielką odwagą. 
      Teraz dług został spłacony. I nie muszę się już martwić o politykę. Jakby to przecież wyglądało? Zabić kogoś kto cię uratował? 
      Obym nigdy więcej nie była postawiona w takiej sytuacji!

 Wiadomość tekstowa. Prywatny, bezpieczny komputer KOD:09NT 
[tłumaczenie]

1.10.2185r 11:20 Czasu Ziemskiego

Od: Agos Ty’n
Do: Noyn Ty'n
Załączniki: 5
Temat: Konferencja na Kullot

      Córeczko!
      Generał Fremat, Trian i kilku innych najbliższych doradców zostało już poinformowanych o stanie mojego ciała. Nie chce jeszcze, aby opinia publiczna się dowiedziała. Jednak oboje musimy podjąć pewne działania w tej sprawie. Pragę byś była gotowa na wszystko co może cię spotkać, kiedy mnie już zabraknie. Im wcześniej tym lepiej. Masz rację, że potrzebujesz nauki. Dlatego od dzisiaj jeśli tylko będzie taka możliwość, będziesz uczestniczyć z prawem wypowiedzi we wszystkich spotkaniach Rady Federacji Wojskowej przez SPL, który poleciłem Chorążemu niezwłocznie zamontować.
      Ponadto chciałbym, żebyś wygłosiła mowę na konferencji na Kullot , gdzie będziesz mnie reprezentowała przed politycznymi przedstawicielami Okrenian i Blohan. Nie muszę ci chyba przypominać jaka jest waga. Konferencja odbędzie się dopiero za dwa standardowe ludzkie miesiące, więc masz wiele czasu na przygotowania. Poprosiłem także Triana, aby ci pomógł. Zna on bardzo dobrze tą kulturę.
      Wierzę, że mnie nie zawiedziesz.
  
Tata.

Ps: W załącznikach masz kilka wskazówek ode mnie dotyczących pozostałych członków Rady oraz film, który nagrała ci mama.

Dziennik osobisty wpis nr 7628B z dnia 1.10.2185

      Nie mam pojęcia od kiedy słowo "chciałbym" oznacza "musisz". Słownik taty rządzi się widocznie innymi zasadami.
      Wiedziałam, że prędzej czy będę musiała zacząć bawić się w politykę. Odłożyłem broń, na rzecz słowa pokoju - powiedział mi kiedyś, gdy negowałam sens istnienia tej zabawy. Zgadzam się, że jego praca jest bardzo ważna, ale... boję się.
      Boję się, że go zawiodę, że nie będę potrafiła się odnaleźć w jego świecie.

Zapis tekstowy nagrania Willa Welaris
z dnia 23.09.2185r. 06:52 czasu orbitalnego Spekter.
[Tłumacznie]

Klara Ty'n: No James. Chcesz coś powiedzieć siostrze?
James: Cześć. Wiesz, że byliśmy na wycieczce do Świętego Kamienia? Niedawno wróciliśmy. Było niesamowicie. Nawet tata z nami spędził całe trzy dni! 
Esar: Hej Noyn! A przed chwilą pokonałem Jamesa w...
James: Nie prawda!
Klara Ty'n: Chłopcy! Przestańcie... [zakłócenia] Spokój powiedziałam!

Klara Ty'n: Przepraszam Skarbie. Wiesz jacy są chłopcy. A ja chciałam ci tylko powiedzieć, że cię bardzo mocno kocham i tęsknie. Chciałabym być wsparciem dla ciebie w trudnych chwilach. Mam tylko nadzieję, że ta rozłąka faktycznie ma jakiś sens, tak jak mówi Agos. Kochamy cię tu wszyscy! Całuski.
[Koniec nagrania]

Hejka!
I jak wam się podobało? Jak myślicie czy Noyn sprawdzi się w nowej roli? Czy będą jakiś wpadki? Cieszycie się, że już nie chce zabić Michaela?
Piszcie w komentarzach :)

Przypominam o moim pytaniu: Czy zoriganizować Q&A? Jeśli tak piszcie swoje pytania. Możecie je pisać tutaj, chociaż byłoby mi łatwiej, gdyby wszystkie znajdowały się pod TYM postem.
I jeszcze raz zachęcam do głosowania na film do recenzji. Pamiętajcie każdy może zagłosować na kilka filmów.

2 komentarze:

 1. Zaciekawiło mnie to, ciekawa forma pisania, szkoda, ze wcześniej nie przeczytałam poprzednich części, bo nie wiem o co chodzi, ale jak będę miała chwile czasu to nadrobię ;3

  http://lazurytoweniebo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bloga prowadzę dość długo i jest tu tego sporo więc się nie dziwię, jednak moje wcześniejsze posty są moim zdaniem na niższym poziomie niż dzisiaj.
   Pozdro.

   Usuń