31 stycznia 2014

Dzienniki Yrososa 1

Dziennik Osobisty wpis nr 7954A z dnia 11.07.2185

     Grom znów odwiedziła mnie rano, chociaż chyba powinienem powiedzieć "wpadła", prosząc o kolejną dawkę leków na uspokojenie.
     Źle mi na sercu. Okłamuję ją już kilka ładnych lat, a przecież mam na myśli tylko jej dobro. Nie mógłbym faszerować Grom tym świństwem tak długo. Jak to jest, że jeszcze nie zauważyła mojej podmianki? To chyba mechanizm psychologiczny, ale co jest jego powodem? Dlaczego tak bardzo, wydaje jej się, że potrzebuje tych leków? Przecież nie bierze ich od prawie trzech lat. Może powinienem zdradzić jej w końcu moje małe oszustwo? Może w końcu uwierzyłaby, że tamto zdarzenie z przeszłości, było tylko nieszczęśliwym wypadkiem.
     Grom mi ufa. Tylko ja z całej naszej drużyny widziałem, co wtedy zrobiła. Obserwowałem też inne wypadki, choć mniej drastyczne.
     Rok temu przyleciałem na I’lię. Wokół grup zwiedzających było tylu strażników, że mało co udało mi się zobaczyć. Było kilka ładnych widoków, szczególnie piękny był główny ośrodek Federacji, lecz chwilami przechodząc ulicą, zbierało mi się na mdłości. Widziałem, jak jakiś dwójka chłopców zabiła się nawzajem, bo jeden krzywo na drugiego spojrzał. To cena jaką płacą okrenianie za cudze błędy oraz swoje (choć dziwnie to brzmi) pokojowe nastawienie w stosunku do innych ras.
     Grom ma ojca okrenianina i matkę człowieka. To połączenie jest możliwe, chociaż mało powszechne, głównie ze względu na przywiązanie okrenian do tradycji oraz religii. Dobrze, że moja przyjaciółka nie jest, aż tak agresywna, jak to potrafią być dzieci z I'lii. Gdyby tak było możliwe, że Stacja by się rozleciała.

Dziennik Osobisty wpis nr. 7954B z dnia 11.07.2185

     Miałem nadzieję, że ten dzień nigdy nie nastąpi. Że zostanę sobie tutaj, spokojnie zajmując się Grom i prowadząc swoje badania. Wygląda jednak na to, że ojciec Grom nie ma aż takich wpływów, aby móc dalej przekładać nasze pierwsze zadanie w nieskończoność.
     Ona ostatnio mi się zwierzała jak to Michael i An na nią patrzą. Współczuję jej.
     Serce mi zaczęło walić niczym młot, kiedy powiedziała:
     - Dziękuję ci, że chociaż ty nie masz do mnie pretensji.
     Jakże miałbym mieć pretensje? Do jedynej osoby, którą mogę nazwać moim przyjacielem?


Jak myślicie za czyje błędy płacą okrenianie? Skąd ta agresja u tej rasy? O jakie zdarzenie z przeszłości chodziło chłopakowi?
Piszcie w komentarzach. Jeśli blog się podoba, zaobserwuj, by być na bieżąco. A jeśli podobał ci się tylko ten post lub inny pojedynczy pokaż mi to, dając +1. Zapraszam także na funpage bloga oraz twittera :)

Pozdro.
~Noyn
Może spodoba Ci się również:

9 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawie się zapowiada, ale po tych krótkich fragmentach nie mogę wywnioskować zbyt wiele, może zastanowiłabyś się nad troszkę dłuższą formą wpisów? :) Widzę, że dopiero się "wprowadzasz", więc czekam z niecierpliwością, co będzie dalej, bo muszę przyznać, że pomysł jest bardzo oryginalny.
  Pozdrówka :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawił mnie Twój blog, postaram się bywać częściej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie że nie rozpisujesz się bo nie lubię długich opowiadań, w których jest wszystko pomieszane. Przyznam że zaciekawił mnie twój sposób pisania, okazuje się że są jeszcze blogi nie dotyczące 1D lub wilkołaków :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak na razie strasznie fajne się zapowiada to twoje opowiadanie :)
  Forma wpisów z dziennika osobistego jest oryginalna, a przy tym tworzy świetny klimat. Lubię tematykę sci-fi, więc na pewno jeszcze nie raz tu wpadnę ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo ciekawy sposób pisania historii. ;)

  obserwujemy? zacznij, odwdzięczę się :) Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe, choć dalej nie posuwa zbytnio akcji. Zauważyłam jeden błąd rodzajowy, gdzie to... a, tak "jakiś dwójka chłopców", powinno być jakaś. Zapomniałaś akapitów w dialogu, poza tym jest ok,. Czekam na dalsze opowiadania.
  Kuroneko (kazenoshin.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń
 7. ZApowiada się ciekawie , fajnie piszesz :)

  Zapraszam do mnie ; http://normalnienienormalne16.blogspot.com/

  i z opowiadaniami ; http://koloroweserca15.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawie piszesz. Przeczytałam kilka twoich postów, może nie czytałam z dużą uwagą, ale jak na tyle co przeczytałam to mogę ze szczerością powiedzieć, że naprawdę fajnie piszesz. Oby tak dalej! I postaram się zaglądać częściej, jak będe miała czas:)

  http://fight-of-dream.blogspot.com/ - piszę opowiadania, zachęcam do przeczytania i skomentowania:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawie piszesz :) Będę wpadać.

  OdpowiedzUsuń