16 marca 2017

Przejechał mnie czołg...

    Przejechał mnie czołg... a właściwie dopadł i to nie czołg a zmora każdego studenta, czyli sesja,
potocznie nazywana systemem eliminacji studentów. Znów zaskoczyła :) Następnie nadeszła lawina w postaci nowego planu zajęć, w którym doszło mi sporo przedmiotów. To właśnie było powodem tak dużej przerwy.
    Teraz powoli się otrząsam. W porównaniu z sesją maturka to był pikuś, pan pikuś.
    No dobra. Jest parę spraw organizacyjnych:
     1. Czwartki są teraz dla mnie takim w miarę luźnym dniem, przynajmniej do początku czerwca, czyli początku kolejnej sesji, więc planuję w nie wstawiać kolejne posty. Jakby się pojawiła przerwa, to powiadomię was w kolumnie po prawej stronie (jak zwykle).
    2. W następny czwartek planuję wstawić nowy rozdział, ale poza tym mam przecież sporo do nadrobienia, jeśli chodzi o recenzję filmów. W zamian za to po raz drugi z rzędu chciałabym zrecenzować film, który wy zaproponujecie, więc proszę o wpisywanie propozycji w komentarzach. Zwyczajowo, za jakiś czas pojawi się ankieta.
    3. Zastanawiam się nad napisaniem kilku artykułów dodatkowych na temat astronomii, w taki popularnonaukowy sposób to, o czym uczę się na kierunku np. dlaczego w dużych miastach rzadko widać gwiazdy, skąd wzięły się nazwy gwiazdozbiorów (okazuje się, że Polacy też mają tutaj duże zasługi), dawne poglądy na wygląd Ziemi, jak skonstruować własną mapę nieba, co ma astrologia do astronomii itp. Piszcie w komentarzach czy interesowałoby was coś takiego i może jakiś wasze inne propozycje.
    I to chyba tyle. Następnym razem będę was ostrzegać, kiedy będzie nadchodzić sesja i będę wyłączona.
    Aha i jeszcze jedno. Korzystając z okazji, chciałabym was zaprosić na kanał na YT mojego chłopaka Hardon PL, gdzie zajmuje się popularyzacją nauk ścisłych, w tym astronomii, można też zobaczyć, jak jego doświadczenia wybuchają mu w twarz :)Jeśli blog się podoba, zaobserwuj, by być na bieżąco. A jeśli podobał ci się tylko ten post lub inny pojedynczy pokaż mi to, dając +1. Zapraszam także na funpage bloga oraz twittera :)
Pozdro.
~Noyn
Może spodoba Ci się również:
- A co gdyby nie było uczuć? - Recenzja filmu "Equilibrium"
- Poznajcie naszych bohaterów...
-  Dlaczego uczniowie nie lubią wychowania fizycznego?

Źródła (obrazki):
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7a/M60a1_lesany.jpg

11 komentarzy:

 1. Astronomia to stosunkowo obcy mi dział nauki, więc chętnie dowiem się czegoś więcej ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dla wielu osób. Dzięki za opinię.
   Pozdro.

   Usuń
 2. nie każdy z tych czołgów jest taki straszny! jak dla mnie sesja skończyła się z początkiem lutego, a za chwile zaczyna się kolejna więc.. nie mam poczucia aby się w ogóle kiedykolwiek odcięła jedną kreską - stale coś! z chęcią i o astronomii poczytam:)


  Pozdrawiam i ślę buziaki!
  Pola z Pryzmatu Poli

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy ponoć najstraszniejszy. Oby :) Ja swoją skończyłam na koniec lutego za to. Stale coś, to prawda.
   Dziękuję za opinię.
   Pozdro.

   Usuń
 3. Cieszę się że wracasz na blogi :) Będę czekać na posty o astronomii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba była najdłuższa przerwa jaką tutaj miałam. Staram się pogodzić bloga i życie prywatne oraz uczelniane, ale to nie łatwe. Tak jak miałam stosunkowo mało "życia" w szkole średniej tak teraz zawsze znajdzie się coś do zrobienia.
   Chętnie podzielę się z wami kilkoma fajnymi ciekawostkami :)
   Pozdro.

   Usuń
 4. No, ja wprawdzie do studiów jeszcze trochę zostało, ale chyba będę przygotowywać się już emocjonalnie :> No i jakoś wyrobić się z rozszerzeniami w liceum...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwierz, że do tego nie można się przygotować emocjonalnie. Już lepiej przygotuj się do matury xd.
   Pozdro.

   Usuń
 5. Hahaha bardzo podobał mi się początek - "przejechał mnie czołg, a właściwie to dopadł i nie czołg, a zmora każdego studenta, czyli sesja"! System Eliminacji Studenta Jest Aktywny jak to mawiała moja rektorka na powitaniu, gdy zaczynałam studia :D
  Prawda, matura to nic, w porównaniu z sesją!

  Pozdrawiam, Sylwia :)
  Dziękuję za odwiedziny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. U mnie skrótowo poza sesją jest to po prostu System Eliminacji Studentów, a Jest Aktywny, dopiero po rozpoczęciu :)
   Nie ma sprawy.
   Pozdro.

   Usuń